Anasayfa / Mobil Teknolojiler / Android O Beta Sürümü Android 8 Olarak Yayınlandı
android-8-0-olmasi-beklenen-android-o-nun-beta-surumu-yayinlandi
https://www.teknointernet.com

Android O Beta Sürümü Android 8 Olarak Yayınlandı

Android işletim sisteminin yeni sürümü olacak Android O kod adlı yeni sürümün beta versiyonu geliştiriciler için yayınlandı. Android 8.0 olarakta bilinen Android O şu an için kod adı ile anılıyor. Önümüzdeki günlerde Android O kodlu Android 8.0 işletim sisteminde bol bol güncellemeler yayınlanacaktır. Hangi Android işletim sistemli telefonların bu güncellemelerden yararlanacağı ise henüz belli değil.

Bugün San Francisco’da gerçekleşen Google I/O 2017 etkinliği kapsamında yeni ürün ve hizmetleriyle ilgili önemli duyurular gerçekleştiren Google, etkinlik başlar başlamaz Android O kodlu Android 8.0 olması beklenen yeni Android sürümünün beta versiyonunu geliştiriciler için indirmeye sundu.

Google Pixel, Google Pixel XL, Google Pixel C, Nexus 6P, Nexus 5X ve Nexus Player cihazları tarafından desteklenen Android O sürümünün kararsız betası Android geliştiricileri tarafından bugün itibariyle kullanılabiliyor ancak henüz yayınlanan betada Android’in yeni özellikleri göze çarpmıyor. Yayınlanan bu beta sürümü, ilk etapta geliştiricilerin uygulamalarını Android O’ya göre optimize etmeye başlaması amacıyla erken yayınlanmış durumda.

Elbette Google, sadece Android O’nun betasını yayınlamakla kalmayacak aynı zamanda işletim sistemine Android O ile birlikte gelecek yenilikleri de Google I/O 2017 konferansı kapsamında detaylı bir şekilde duyuracak. Biz de Android O’nun tanıtılır tanıtılmaz tüm detaylarını ayrıntılı bir şekilde Webtekno’da sizlerle paylaşacağız.

Bu arada eğer bir Android geliştiricisiyseniz ve Android O beta versiyonunu kullanabileceğiniz bir cihazınız varsa beta sürecine dahil olabilirsiniz. Böylece güncellemelere ilk siz erişebilirsiniz.

AA

Hakkımızda TeknoYazar

İlginizi Çekebilir

İşte Beklenen iPhone 8 ve Galaxy S8 değerlendirmesi

Apple’ın düzenlediği etkinlikte tanıttığı yeni amiral akıllı telefonu iPhone 8 ile birçok farklı yeniliğe imza attı. İşte iPhone 8 ile Samsung’un sınırları zorlayan telefonu Galaxy S8 tarafsız karşılaştırması.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir