SON DAKİKA

Teknoloji ve İnternet

AKK Adil Kullanım Kotası Artacak

Cep telefonu abonelerine ‘fatura üst sınırı’ uygulamasını getirmeyi hedefleyen BTK, AKK adil kullanım kotasını da arttırmayı düşünüyor.

AKK Adil Kullanım Kotası Artacak
Bu haber 11 Şubat 2016 - 12:52 'de eklendi ve 122 kez görüntülendi.

BTK’nın bu yılki iş planında fatura üst sınırı ve AKK adil kullanım kotasına yönelik bazı düzenlemeler yer alıyor. Faturalı cep telefonu kullanan kişilerin daha yüksek faturalarla karşılaşmasının önlenmesi, fatura tutarlarının kontrol edilebilmesi ve abonelerin yaptıkları tüm işlemler hakkında bilgilendirilmeleri konusunda düzenlemeler yapılması hedefleniyor.

AKK (Adil Kullanım Kotası) hakkında da tamamen tüketicilere yönelik bazı iyileştirmeler yapmayı planlayan BTK, tüketicilerden gelen talepler doğrultusunda sabit ve mobil internet erişimde kullanılan AKK ile ilgili -özellikle AKK’nın dolması sonrası indirme hızında- düzenlemeler yapmayı hedefliyor.

akk

Fakat yine de bu konuyla ilgili beklentileri çok yüksek tutmamak gerekiyor. Yani belirlenen kotayı geçtikten sonra 3 Mbps’ye düşen internet hızı bu düzenlemeyle maksimum 5 Mbps’ye yükseltilecek, 50 GB olan limit ise biraz daha yukarı çıkarılacaktır. (en azından bizim görüşümüz böyle)

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER