SON DAKİKA

Teknoloji ve İnternet

AB, ABD’ nin Ajan Programını İncelemeye Alıyor

AB, ABD’ nin Ajan Programını İncelemeye Alıyor
Bu haber 05 Temmuz 2013 - 8:45 'de eklendi ve 586 kez görüntülendi.

Geçtiğimiz günlerde ortalığı çalkalayan ABD’ nin internet ajanlığı programı şimdi de Avrupa Parlamentosu’ nun gündeminde. AP, ABD’ nin intenet ajanlığı yaptığı öne sürülen haberler hakkında derinlemesine bir inceleme başlatıyor.

AP’ nin oluşturacağı araştırma grubu PRISM adı verilen operasyonun gözlem aktivitelerini takip edecek, bilgi ve kanıt toplayarak yıl sonuna kadar AB ve ABD ile ilgili tüm kanıtları parlamentoya sunacak.

 

 

Avrupa-parlamentosu-prismAP’ nin resmi sitesinden yapılan açıklamada AB üyelerinin İngiltere, İsveç ve Almanya gibi ülkelerde konuyla ilgili raporların açıklanmasından ciddi endişe duydukları bildirilirken Fransa’ nın da benzer bir ajanlık uygulaması yürüttüğü söylentilerinin AB’ yi harekete geçirdiğini belirtti. NSA ajanlık haberlerini yayan ve ortaya çıkaran Eric Snowden için de korunma gerektiği söylendi.

AP bununla birlikte siber suçlar ile ilgili de bir görüşme yürüterek sanal suçların cezalarında ağırlaştırma gerektiği konusunda görüş birliğine vardıklarını açıkladı.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER