SON DAKİKA

Teknoloji ve İnternet

3 Boyutlu Yazıcı ve Fotokopide Devrim

3 Boyutlu Yazıcı ve Fotokopide Devrim
Bu haber 22 Ağustos 2013 - 15:18 'de eklendi ve 945 kez görüntülendi.


Son günlerde bir çok 3 boyutlu yazıcı türevi piyasalarda adını duyuruyor. Önce bu yılın başında MakerBot Replicator 2 modelini duymuştuk. Makerbot 2 $2.200′ lık fiyatı ile ve büyük boyutları ile ilk versiyonunun güncellenmiş hali olarak karşımıza çıktı ve satışa sunuldu. Makerbot’ un tarayıcı özelliklerini arttırmak ve kolaylaştırmak için tasarlanan Digitizer cihazı ise geçtiğimiz günlerde duyuruldu. Bu ikili sayesinde nesneleri “uzakta bile olsalar” tarama ve kopyalama özelliklerin dışında taradığınız nesneleri paylaşma imkanına da sahip olunuyor.

makerbot-digitizer

Makerbot’ un attığı adımlardan sonra AIO Robotics firması Zeus adlı bir ürününü tanıttı. 4 Eylül’ de resmi açıklamanın yapılacağı duyurulan tanıtımda cihazın 3 boyutlu nesneleri nerede olurlarsa olsunlar çoğaltmanın, kopyalamanın ve hatta taranmış görüntülerin fax veya paylaşım yoluyla gönderilmesinin bile mümkün olduğu belirtiliyor. Cihaz adeta bir fotokopi / fax cihazının 3 boyutlu modeli gibi çalışıyor. AIO Robotics firması, proje tanıtım ve fon toplama platformu olan Kickstarter‘ a hazırladığı Zeus‘ tan oldukça ümitli. Maliyeti ile ilgili herhangi bir bilgi paylaşılmadı ancak Makerbot ve Digitizer ikilisinden daha az maliyetli bir cihaz olacağı beklentisi hakim.

aio-robotics-zeus

Özellikle uzakta bulunan nesnelerin klonlanabilmesi ve taranan nesnenin uzakta bastırılabilmesi Zeus’ un en büyük artıları olacak. Ancak pazarda nasıl bir tepki göreceği ancak satışa sunulduktan sonra görünecek ve hepsinden önce 4 Eylül’ ü bekleyip cihazı görmek lazım.


Etiketler :

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER